Samsung-ը նոր հայց է ներկայացրել Apple-ի դեմ Հարավային Կորեայի դատարանում: Հայցը վերաբերում է Apple-ի արտադրած iPhone 4 և 4S երեք պատենտների խախտմանը, հայտնում է appleinsider.ru-ն:
Samsung-ի իրավաբանները հայտարարել են, որ Apple-ը պատշաճ կերպով չի վերաբերվել կորեացիներին պատկանող պատնենտներին, հայտնում է appleinsider.ru-ն:
Նոր բողոքը արդեն 30-երորդն է Samsung ու Apple-ի դիմակայության մեջ աշխարհի 10 երկրների տարածքում: Հավանաբար, հայցը պատասխան է Apple-ի հայցին, որը վերաբերում է ձայնային համակարգի ներմուծմանը, որն օգտագործվում է կորեական սմարթֆոններում ու պատճենում է Siri-ն: Թեև չնայած դատական քաշքշուկին, երկու ընկերությունները մնում են սերտ գործընկերային հարաբերություններում, որոնք, սակայն գնալով վատթարանում են:

Компания Samsung подала новый иск на Apple в суд Южной Кореи. Претензия, содержащаяся в иске, касается нарушения производимыми Apple iPhone 4 и 4S трех патентов, принадлежащих корейскому гиганту, передает appleinsider.ru.
Юристы Samsung заявили, что Apple пренебрежительно отнеслась к принадлежащим корейцам патентам на отображение информации, некоторые аспекты пользовательского интерфейса и систему организации SMS-сообщений.
Новая жалоба стала уже тридцатой в деле противостояния Samsung и Apple на территории десяти стран во всем мире. Скорее всего, этот иск является своего рода ответом на недавний иск от Apple, касающийся системы голосового ввода, использованной в корейских смартфонах и копирующей Siri. Хотя несмотря на все судебные передряги, обе компании остаются в тесных партнерских отношениях. Но с каждым судебным иском они становятся все хуже и хуже.