10 Մարտ 2012 - 13:58 AMT
«Կրասնոդարը» Ռուսաստանի առաջնության 34-րդ տուրում պարտություն է կրել Գրոզնիի «Թերեքից»` 1:3 հաշվով: «Թերեքի» գոլերի հեղինակ են դարձել Շամիլ Ասիլդարովը, Մացեյ Ռիբուսը և Իգոր Լեբեդենկոն, իսկ «Կրասնոդարի» համար հանդիպման վերջում գոլ է խփել Իգոր Պիկուշչակը:
70-րդ րոպեին դաշտից հեռացվել է «Թերեքի» դարպասապահ Սոսլան Ջանաևը, իսկ 74-րդ րոպեին «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Օտար Մարցվալաձեն չի կարողացել իրացնել տուգանայինը:
Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» ֆուտբոլիստ Յուրա Մովսիսյանը ողջ խաղի ընթաքում իրեն լիարժեքորեն չի դրսևորել:
«Առաջին խաղակեսում մենք տանուլ տվեցինք, վատ խաղացինք: Մենք ավելի շատ գոլային պահեր ունեինք, սակայն գոլ չխփեցինք: Իսկ նրանք ունեին 3 հնարավորություն, և բոլորն էլ օգտագործեցինք: Երկրորդ խաղակեսում ավելի լավ էինք խաղում, սակայն անգամ տուգանայինը չկարողացանք իրացնել»,-խաղից հետո հայտարարել է Սլավոլյուբ Մուսլինը «ՆՏՎ-Պլյուսին»:

10 Март 2012 - 13:58 AMT
“Краснодар” проиграл в домашнем матче 34-тура чемпионата России по футболу грозненскому “Тереку” 1-3. У "Терека" голы забили Шамиль Асильдаров, Мацей Рыбусь и Игорь Лебеденко, а за “Краснодар” в концовке встречи забил Игорь Пикущак.
На 70-й минуте с поля был удалён вратарь "Терека" Сослан Джанаев, а на 74-й минуте полузащитник "Краснодара" Отар Марцваладзе не смог реализовать пенальти.
Форвард сборной Армении и “Краснодара” Юра Мовсисян отыграл весь матч.
"В первом тайме мы провалились, плохо играли. У нас было больше моментов, но мы ничего не забили. А у них было три шанса, и они все их использовали. Во втором тайме мы играли лучше, но даже с пенальти не забили.
Амисулашвили заболел, вчера у него поднялась температура. Но причина не в Амисулашвили, а в том, что команда провалилась в первом тайме", — заявил после матча главный тренер "Краснодара" Славолюб Муслин телеканалу "НТВ-Плюс".