Դոնեցկի «Մետալուրգը», Ուկրաինայի առաջնության 22-րդ տուրի շրջանակներում հանդիպել է Խարկովի «Մետալիստի» հետ: Խաղն ավարտվել է ոչ ոքի` 1:1 հաշվով:
Դոնեցկի թիմի կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը խաղից հետո ասել է, որ իրենք խաղադաշտ էին դուրս եկել, որպեսզի հաղթեին և վաստակեին 3 միավոր:
«Այս տարի սա մեր առաջին պաշտոնական խաղն էր, ավելի ուշ կվերլուծենք մեր սխալները, «Մետալուրգն» ավելի լավ կարող է խաղալ: Կարծում եմ, որ մեր երկրպագուներին էլ դուր եկավ մեր խաղը»,-հայ ֆուտբոլիստի խոսքը հայտնում է «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքը:

Донецкий “Металлург” в рамках 22 тура чемпионата Украины встретился с “Металлистом” из Харькова. Игра завершилась вничью- 1:1.
Полузащитник донецкой команды Карлен Мкртчян после матча сказал, что они вышли на поле, чтобы победить и заработать 3 очка.
“В этом году для нас это был первый официальный матч, чуть позже мы разберем свои ошибки, “Металлург” может играть сильнее. Думаю, что и нашим болельщикам понравилась игра команды. Встреча оправдала ожидания центрального поединка тура”,- слова армянского футболиста передает официальный сайт “Металлурга”.