12 Մարտ 2012 - 09:08 AMT
Կիևը 90 տոկոսով պատրաստ է 2012թ Եվրոպայի ֆուտբոլային խաղերի առաջնությանը: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայում Եվրո-2012-ի նախապատրաստման և անցկացման հարցերով գլխավոր վարչության ղեկավարի տեղակալ Նիկոլայ Մալյուգան:
Ըստ նրա, հիմնական ենթակառույցային օբյեկտները արդեն պատրաստ են կամ գրեթե պատրաստ: Առաջին պլանում է օպերացիոն բաղկացուցիչը:
Այսպիսով, մնացել է նախապատրաստել միայն կամավորներին, կազմակերպել պաշտոնական ֆան-տարածքը, հյուրընկալող քաղաքի ծրագիրը, ինչպես նաև վերապատրաստել հյուրանոցների անձնակազմը և այլն:
Քաղաքի Կրեշչատիկ փողոցի պաշտոնական ֆան-տարածքը նախատեսված է 100-120 հազար երկրպագուների համար, հայտնում է «Ուկրաինա» տեղեկատվական կենտրոնը:

12 Март 2012 - 09:08 AMT
Киев готов к проведению футбольных матчей чемпионата Европы 2012 года на 90%. Об этом заявил заместитель начальника главного управления по вопросам подготовки и проведения в Украине Евро-2012 Николай Малюга.
По его словам, основные инфраструктурные объекты уже завершены или завершаются. Остались только некоторые моменты. На первый план вышла операционная составляющая.
Таким образом, осталось только подготовить волонтеров, организовать официальную фан-зону,программу принимающего города, а также обучить персонал в отелях и другие вещи.
Официальная фан-зона будет находиться в центре столицы на ул. Крещатик и сможет вместить в пиковые дни 100-120 тыс. болельщиков, передает информационный центр Украина.