13 Մարտ 2012 - 07:28 AMT
Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ուժեղագույն թիմերը կստանան 160 մեդալ` 40-ական յուրաքանչյուր հավաքածուի մեջ
Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ուժեղագույն թիմերը կստանան 160 մեդալ` 40-ական յուրաքանչյուր հավաքածուի մեջ:
Վարշավայում սեմինարի ժամանակ, որին մասնակցում էին EURO-2012-ի մասնակից ազգային հավաքականների գլխավոր մարզիչներն ու ֆուտբոլի ֆեդերացիաների նախագահները, ՈՒԵՖԱ-ի օպերացիոն տնօրեն Մարտին Կալլենը հաղորդել է, որ առաջնության մրցանակակիր յուրաքանչյուր հավաքական 40 մեդալներից բաղկացած հավաքածու կստանա:
«Եվրոպայի չեմպիոնը 40 ոսկե մեդալ կստանա: Նույնքան արծաթե մեդալ է պատրաստվել երկրորդ մրցանակակրի, ինչպես նաև բրոնզե մեդալակիրների համար, որոնք դուրս կմնան կիսաեզրափակչի փուլում: Հուշանվերներ կստանան նաև որոշիչ հանդիպումները սպասարկող մրցավարները: Թանկարժեք մրցանակների շնորհանդես ծրագրված չէ»,- ասել է Կալլենը, հաղորդում է «Ուկրաինա» լրատվական կենտրոնը:
Գնահատելով պատրաստականությունը մրցաշարին` Կալլենը նշել է հսկայական առաջընթացը Ուկրաինայի և Լեհաստանի ենթակառուցվածքներում. «Բացի հոյակապ մարզադաշտերի նախապատրաստումից ես կնշեմ այն հսկայական աշխատանքը, որը կատարել են Եվրոպայի առաջնությունն ընդունող երկրները: Կարճ ժամանակամիջոցում Ուկրաինային և Լեհաստանին հաջողվել է կարգավորել հյուրանոցային բիզնեսը, պատրաստել ճանապարհները, կառուցել օդանավակայաններ»:

Сильнейшим командам чемпионата Европы 2012 года вручат 160 медалей – по 40 в каждом комплекте.
На семинаре в Варшаве, где принимали участие главные тренеры национальных сборных и руководители футбольных федераций – участников EURO-2012, операционный директор УЕФА Мартин Каллен сообщил, что каждая сборная – призер чемпионата континента, получит комплект из 40 медалей.
“Чемпион Европы получит 40 золотых медалей. Столько же, серебряных, приготовлено для второго призера, а также для сборных, которые выбыли на стадии 1/2 финала – бронзовых медалистов. Памятными наградами отметят и обслуживающих решающие поединки арбитров. Презентация драгоценных знаков отличия не планируется”, – слова Каллена передает информационный центр “Украина”.
Оценивая готовность к турниру, Каллен также отметил огромный прогресс в развитии инфраструктуры Украины и Польши: “Кроме подготовки великолепных арен, я отмечу всю колоссальную работу, которую проделали принимающие чемпионат Европы страны. За короткое время Украине и Польше удалось наладить гостиничный бизнес, подготовить дороги, построить аэропорты”.