ՖԻՖԱ պատվիրակությունն ավարտել է աշխատանքային ուղևորությունը Բրազիլիայի 12 քաղաքներից 6, որոնք 2014-ին մասնակցելու են ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը:
Մասնագետների խումբը տեսչական ստուգում է կատարել Սան Պաուլուում, Պորտու Ալեգրիում, Կուրիտիբուում, Կույաբուում, Մանաուսում և Նատալեում: Մեծ ուշադրություն է դարձվել խցանումների հետ պայքարին, անվտանգության կազմակերպմանը, երկրպագուներին վարքագծին, մարքետինգին, հյուրանոցային բիզնեսին և ԶԼՄ-ներին:
«Բրազիլիա 2014» կազմկոմիտեի գործադիր տնօրեն Ռիկարդու Տրեդեի խոսքով, այդ ուղևորությունը կարևոր էր հենց Բրազիլիայի համար, քանի որ դրանից հետո կարելի է գնահատել կատարված աշխատանքի ծավալը և կազմել ապագայի պլանները, հաղորդում է sport-express.ru-ն:

13 Март 2012 - 08:07 AMT
Делегация ФИФА завершила рабочую поездку по 6 из 12 городов Бразилии, которые в 2014 году примут чемпионат мира по футболу.
Группа специалистов ФИФА побывала в Натале, а до этого проинспектировала Сан-Паулу, Порту-Алегри, Куритибу, Куябу и Манаус. Большое внимание приехавшие уделили борьбе с пробками, организации безопасности, поведению болельщиков, маркетингу, гостиничному бизнесу и СМИ.
По словам исполнительного директора оргкомитета "Бразилия-2014" Рикарду Треде, это поездка была важна именно для самой латиноамериканской страны, так как после нее можно оценить проделанный объем работы и скорректировать планы на будущее, информирует sport-express.ru.