Telcell վճարային համակարգը գործարկում է նոր ծառայություն։ Այսուհետ Telcell տերմինալների միջոցով հնարավոր կլինի վճարել ճանապարհային ոստիկանության (ՃՈ) տեխնիկական սարքերով (արագաչափ տեսախցիկներով) հայտնաբերված իրավախախտումների համար նախատեսված տուգանքը: Այս մասին տեղեկացնում է ընկերության մամլո ծառայությունը։
Telcell տերմինալի միջոցով տուգանքի վճարման գործընթացը տևում է ոչ ավելի, քան 1 րոպեն: Տուգանքը վճարելու համար անհրաժեշտ է տերմինալ մուտքագրել 12 նիշանոց անհատական ծածկագիրը, որը նշված է վարչական տուգանքի որոշման մեջ: Տուգանքը վճարելուց հետո, վճարողը SMS-հաղորդագրություն է ստանում:
Վճարման նման տարբերակի դեպքում, անհրաժեշտություն չկա տուգանքը վճարելու մասին տվյալները ներկայացնել ՃՈ վարչություն, տեղեկությունը վճարման մասին ոստիկանությունը կստանա ավտոմատ ռեժիմում:

13 Март 2012 - 08:21 AMT
Отныне с помощью терминалов Telcell можно будет платить штрафы за нарушения правил дорожного движения
Платежная система Telcell объявила о запуске новой услуги, которая позволяет – оплачивать через терминалы самообслуживания штрафы за нарушения правил дорожного движения, фиксируемые камерами наблюдения и автоматизированной системой контроля скорости и, которые установлены на улицах и перекрестках столицы Армении. Об этом сообщают в пресс-службе компании.
Процесс оплаты штрафа через терминалы Telcell занимает не более 1 минуты. Для оплаты штрафа плательщику необходимо ввести в терминал 12-значный PIN-код, который указан в решении о наложении административного штрафа.
После совершения оплаты штрафа на мобильный телефон плательщика приходит SMS-уведомление.
При подобном способе оплаты нет необходимости предоставлять данные об оплате штрафа в отделение Дорожной полиции, информация о платеже будет получена управлением полиции в автоматическом режиме.