Նյու Յորքի Robin Rice ցուցասրահում մարտի 14-ին բացվելու է լուսանկարիչ Հայկ Քոչարյանի անհատական ցուցահանդեսը:
Քոչարյանի աշխատանքներում հիմնական թեման բնությունն է` անտառ, գետեր կամ քաղաքի փողոցներ: Ինչպես հայտնում է ցուցասրահի պաշտոնական կայքը, ցուցահանդեսն արտացոլում է մարդու ճանապարհորդությունը սիրո փնտրտուքում, հիշողության և հույսի մեջ: Լուսանկարներում պատկերված են տեսարաններ տարբեր վայրերից` ԱՄՆ-ից մինչև Հնդկաստան և Եթովպիա: Ցուցահանդեսը շարունակվելու է մինչև ապրիլի 29-ը:
Հայկ Քոչարյանը ծնվել է Հայաստանում, Նյու Յորքում ապրում է 1993 թ-ից: Սովորել է Բրուքլիննի համալսարանում, ցուցադրվել է բազմաթիվ պատկերասրահներում:
Անդամակցում է բազմաթիվ հասարակական կազմակերպություններին: Նա նաև կինոռեժիսոր է, նկարահանել է 6 կարճամետրաժ ֆիլմ, նրա «Չարլի» ֆիլմն հաղթել է WNET Reel 13 Shorts մրցույթում: Նա նաև երգահան է, և այս ամառ թողարկվելու է նրա «Մանկական ալբոմը»:

14 марта в павильоне Robin Rice в Нью-Йорке откроется персональная выставка армянского фотографа Айка Кочаряна. В работах фотографа преобладают природные и городские пейзажи. Как сообщает официальный сайт павильона, выставка отражает путь человека, пройденный в поисках любви и надежды, его путешествие в глубины памяти. На фотографиях можно увидеть ландшафты США, Индии, Эфиопии и др. Выставка продлится до 29 апреля.
Айк Кочарян родился в Армении, с 1993 года живет в Нью-Йорке, учился в Бруклинском университете, его работы были выставлены в различных галереях мира. Он также является кинорежиссером, снял 6 короткометражных картин. Фильм “Чарли” Айка Кочаряна победил на конкурсе “WNET Reel 13 Shorts”. Помимо этого, фотограф занимается композиторской деятельностью, летом будет выпущен его “Детский альбом”.