13 Մարտ 2012 - 09:36 AMT
ՈՒԵՖԱ պաշտոնական ֆան-գոտին Դոնեցկում կբացվի հունիսի 11-ին` Ֆրանսիա-Անգլիա հանդիպման օրը, իսկ փակման արարողությունը տեղի կունենա հունիսի 27-ին` կիսաեզրափակիչ խաղի օրը«Դոնբաս Արենայում»:
50 հազար հոգու համար նախատեսված ֆան-գոտու և մարզադաշտի միջև հանդիպման օրերին շաթլ-բասեր կշրջեն:
«Եվրոպայի առաջնությանն ընդառաջ Դոնեցկը նոր ավտոբուսներ է գնել, համապատասխանաբար, հաշվի առնելով դրանք, նախատեսում ենք, որ հանդիպումների միջև ժամանակամիջոցում կկարողանանք ֆան-գոտուց մարզադաշտ տեղափոխել 15-20 հազար երկրպագու և նույնքան էլ հակառակ ուղղությամբ: Դրա համար հատուկ երթուղի է մշակվել»,- ասել է Դոնեցկի քաղաքապետի տեղակալ Վալենտին Լակտիոնովը, հաղորդում է donbass.ua-ը:
Նրա խոսքով` յուրաքանչյուր երկրպագուի համար, ով Դոնեցկ կժամանի առաջնությանը, քարտեզ և բաշխվող տեղեկատվական նյութ է պատրաստվել:

Официальную фан-зону УЕФА в Донецке откроют 11 июня, в день матча Франция – Англия, а церемония ее закрытия состоится 27 июня, в день полуфинального поединка EURO-2012 на "Донбасс Арене".
Mежду фан-зоной на 50 тысяч человек и стадионом в матчевые дни будут курсировать шаттл-басы. "К чемпионату Европы Донецк закупил новые автобусы, соответственно, с ними рассчитываем, что в перерыве между матчами сможем перевезти из фан-зоны на стадион 15-20 тысяч фанов, и также – в обратном направлении. Для этого был разработан специальный маршрут”, – слова заместителя мэра Донецка Валентина Лактионова передает donbass.ua.
По его словам, для каждого болельщика, который приедет в Донецк на чемпионат, приготовили карту и раздаточный информационный материал.