«Համահայկական տոհմածառ» նախագիծի կայքում` Armenianfamilytree.com-ում կառուցել են իրենց տոհմածառը ավելի քան 1600 հայ ընտանիքներ։ Այս մասին այսօր հայտնեց նախագծի հիմնադիր Լիլիթ Մակարյանը՝ «Հայկական Սփյուռքի վիրտուալ թանգարան» նախգիծ-կայքի շնորհանդեսի ժամանակ։
Նրա խոսքով 1600-ից ավելի տոհմածառերից ամենահինը 1596թ-ից է սկսվել, իսկ ամենամեծը՝ 965 անձից է բաղկացած։
Armenianfamilytree.com նախագիծը գործարկվել է 2009-ին։ Կայքի միջոցով հնարավոր է կատարել տոհմաբանական հետազոտություններ, բացահայտել ընտանիքի պատմությունը, կառուցել սեփական տոհմածառը և այլն։

Website of the Armenian Family Tree project Armenianfamilytree.com hosts genealogical trees of over 1600 Armenian families.
The oldest of over 1600 family trees dates back to 1596, while the largest one comprises 965 members, project founder Lilit Makaryan said at the presentation of Virtual museum of Armenian Diaspora project on March 13.
Launched in 2009, the Armenian Family Tree project enables users to carry out genealogical surveys, reveal their family’s history, build their own family tree, etc.