«Ինձ ուրախացնում է այն, որ Եվրոպայի առաջնությանը երիտասարդ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը կարողացավ նվաճել ոսկե մեդալ: Մինչև մրցաշարը մենք ակնկալում էինք, որ նա հաջող հանդես կգա, քանի որ մարզումների ընթացքում զգացվում էր նրա պատրաստվածությունը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ընդգծել է Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը:
Ալեքսանյանը մինչև 96 կգ քաշային կարգում անցկացրել է 5 մենամարտ և բոլորում վստահ հաղթանակ տարել: Եզրափակչում նա 8:0 հաշվով ջախջախիչ հաղթանակ է տարել Մինդաուգաս Էզեսկիսի նկատմամբ:
«Նախորդ տարի Ալեքսանյանը Եվրոպայի առաջնության ժամանակ դուրս էր եկել եզրափակիչ և զբաղեցրել 2-րդ հորիզոնականը: Իսկ աշխարհի առաջնությանը նա պատրաստ էր ոսկե մեդալ նվաճել, սակայ չստացվեց: Ես` որպես գլխավոր մարզիչ, շատ ուրախ եմ և գոհ, որ մենք ունենք նման տաղանդավոր մարզիկ»,-հավելել է Ջուլֆալակյանը:
Լևոն Ջուլֆալակյանը հույս ունի, որ Եվրոպայի չեմպիոնը կկարողանա իրեն լավ դրսևորել նաև վարկանիշային մրցաշարերում և նվաճել օլիմպիական ուղեգիր:

Chief coach of Armenia’s Greco-Roman wrestling team said that he is happy that Armenia’s young representative Artur Aleksanyan managed to win gold at the European Championships.
“We expected him to perform successfully judging by his readiness during the trainings,” Levon Julfalakyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Aleksanyan (96 kg) scored smashing wins in all of the 5 clashes he had. In the Championships final he beat Mindaugas Ežerskis (Lithuania) 8:0.
“Last year Aleksanyan made it to the European Champiosnhips final to finish 2nd. As a head coach I’m very happy that Armenia has such a gifted wrester,” Julfalakyan said, voicing hope for the European champion to perform well at the ranking tournaments and qualify for London Olympics.