Ուկրաինայում EURO-2012 ֆուտբոլի առաջնության ժամանակ ծխելը կարգելվի: Հասարակական վայրերում ծխելն արգելելու մասին համապատասխան օրենքի օգտին առաջին ընթերցմամբ քվեարկել է 324 պատգամավոր: Դրանից հետո օրինագիծը մտադիր են ընդունել երկրորդ ընթերցմամբ և ընդհանուր առմամբ:
«Մենք ուզում ենք ոչ միայն սահմանափակել ծխողների թիվը, այլև ծխախոտի ծխից կտրականապես զերծ պահել չծխողներին: Մենք առաջարկում ենք օրենք, որով ծխելու վրա արգելք դրվում բոլոր հասարակական վայրերում առանց բացառության: Մենք ընդլայնել ենք վայրերի ցուցակը, որտեղ ծխելն արգելված կլինի: Դրանց թվում են նաև մարզադաշտերը, որոնք կգործարկվեն EURO-2012-ի ժամանակ: Օրենքը լուրջ դրամական տուգանքներ է նախատեսում խախտողների համար»,- հայտնել է օրենքի հեղինակ և Ռեգիոնների կուսակցության պատգամավոր Տատյանա Բախտեևան, հաղորդում է rosbalt.ru-ն:

14 Март 2012 - 09:02 AMT
В Украине запретят курить во время чемпионата по футболу EURO-2012. За соответствующий закон о запрете курения в общественных местах в первом чтении проголосовало 324 депутатов. После этого проект закона намерены принять во втором чтении и в целом.
"Мы хотим ограничить не только количество курящих, но и кардинальным образом ограничить от табачного дыма тех, кто не курит. Мы предлагаем закон, которым вводится запрет на курение во всех общественных местах без исключения. Mы расширили перечень мест, где будет запрещено курить. Это будут и стадионы, которые будут задействованы в EURO-2012. Закон предусматривает серьезные денежные штрафы для нарушителей”, – слова автора закона и депутата Партии регионов Татьяны Бахтеевой передает rosbalt.ru.