Հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր Յուրի Պատրիկեևը կարծում է, որ Հայաստանի հավաքականը լավ է հանդես եկել: «Այնպիսի մրցավարություն, ինչպիսին էր Բելգրադում, իմ 10 տարվա կարիերայի ընթացքում չէի տեսել: Իմ ելույթի մասին կարող եմ ասել, որ թույլ եմ տվել սխալ, ինչի պատճառով չկարողացա պայքարել չեմպիոնության համար»,-ասել է Պատրիկեևը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Պատրիկեևի անձնական մարզինչ Սամվել Գևորգյանը, իր մարզիկը չկարողացավ դառնալ Եվրոպայի չեմպիոն թույլ տված տեխնիկական սխալի պատճառով: «Ռիզա Կայալպայի դեմ առաջին մենամարտում Պատրիկեևը զիջել է 2:1 հաշվով: Նման մրցաշարերում միշտ դժվար է առաջին մենամարտերին, քանի որ մարզիկը կիլոգրամներ է կորցնում, ինչը և ազդում է մարզիկի պատրաստվածության վրա: Եթե այս մարզիկները հանդիպեին եզրափակչում, ամեն ինչ այլ կերպ կարող էր լինել»,-ընդգծել է Գևորգյանը:
Բուլղարիայի վարկանիշային մրցաշարում Պատրիկեևը պատրաստվելու է Երևանում: Առաջիկա 10 օրերին նա մարզվելու է անհատական մարզչի ղեկավարությամբ, ապա կշարունակի նախապատրաստվել հավաքականի հետ:

14 Март 2012 - 11:52 AMT
Бронзовый медалист чемпионата Европы по греко-римской борьбе Юрий Патрикеев (в/к 120) считает, что сборная Армении выступила хорошо. «Я такого судейства, как на первенстве в Белграде, за 10 лет своей карьеры не видел, это было ужасно. О своем выступлении могу сказать, что допустил ошибку, из-за чего и не смог побороться за чемпионство», – сказал Патрикеев.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал личный тренер Патрикеева Самвел Геворгян, его подопечный был в отличной форме, но не смог завоевать золотую медаль из-за допущенной технической ошибки. “Патрикеев в предварительном этапе против Ризы Кайалпа уступил со счетом 2:1. На таких турнирах всегда трудно во время первого поединка, поскольку спортсмен теряет килограммы, что и влияет на его готовность. Если бы эти борцы встретились в финале, все могло бы получиться иначе”,- отметил Геворгян.
К рейтинговому турниру в Болгарии Патрикеев будет готовиться в Ереване. В ближайшие 10 дней он будет