Հայաստանի հունահռոմեական հավաքականը ապրիլի 5-ին Երևանում կսկսի ուսումնամարզական հավաքները` նախապատրաստվելով վարկանիշային մրցաշարերին:
Ինչպես ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ , oլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը, առաջին վարկանիշային մրցաշարի վերջնական կազմը պարզ կդառնա հաջորդ շաբաթ:
«Առաջին մրցաշարը կկայանա ապրիլի 20-22 Սոֆիայում, ամենայն հավանականությամբ այնտեղ հանդես կգան հավաքականի առաջին համարները: Օլիմպիական ուղեգրերի կարժանանան այն մարզիկները, որոնք զբաղեցրել են 1-2 հորիզոնականները»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Երկրորդ վարկանիշային մրցաշարը տեղի կունենա Չինաստանում, ապրիլի 27-29, իսկ վերջինը` Ֆինլանդիայում` մայիսի 4-6: Հայաստանի հավաքականից օլիմպիական ուղեգիր նվաճել է միայն Արսեն Ջուլֆալակյանը:

According to the head coach Levon Julfalakyan the final line-up for the first ranking tournament will be voiced coming week.
“The first tournament, Olympic Greco-Roman qualifier, is scheduled for April 20-22 in Sofia, with first numbers of the team to participate in it most likely. Wrestlers to occupy the 1-2 places will qualify for the Olympics,” Julfalakyan said.
The second ranking tournament is due April 27-29 in China, to be followed by the final one on May 4-6 in Finland. Arsen Julfalakyan is the only Armenian representative to qualify for London Olympics.