«ԱրմենՏել» ընկերությունը նոր կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում նշանակել է Վլադիսլավ Սոկոլովին, ով նախկինում «Մոբիլնիե ՏելեՍիստեմի» (ՄՏՍ) ընկերությունում զբաղեցրել է վաճառքի և սպասարկման գրասենյակի մասնագետից մինչև մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրենի պաշտոն, տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
«ԱրմենՏել»-ում Վլադիսլավ Սոկոլովն իր պարտականությունները ստանձնել է 2012թ. մարտի սկզբին:
Մեկնաբանելով նոր նշանակումը, «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է. «Արդեն 2-րդ տարին է, ինչ «ԱրմենՏելը» ընկերությունը շուկայի բոլոր հատվածներում ցուցադրում է բաժանորդային բազայի տպավորիչ աճ: Այդ միտումն ուղեկցվում է նաև հասույթի ավելացմամբ, և մենք վստահ ենք, որ Վլադիսլավի աշխատանքի շնորհիվ մեր ընկերության զարգացման դրական միտումները կպահպանվեն և կամրապնդվեն»:
Վլադիսլավ Սոկոլովը ավարտել է Տվերի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը, և դասընթացներ է անցել Executive MBA ծրագրով:

14 Март 2012 - 12:32 AMT
В компании “АрменТел” на должность коммерческого директора назначен Владислав Соколов, ранее занимавший аналогичную должность в компании “Мобильные ТелеСистемы” (МТС), сообщают в пресс-службе компании. К своим обязанностям в компании “АрменТел” Владислав Соколов приступил с начала марта 2012 года.
Комментируя новое назначение, генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко отметил: “Компания “АрменТел” уже второй год демонстрирует впечатляющий рост абонентской базы во всех сегментах рынка. Эта динамика сопровождается ростом выручки, и мы уверены, что под руководством Владислава положительная тенденция развития нашей компании сохранится и укрепится”.
Владислав Соколов окончил экономический факультет Тверского государственного университета в России, прошел обучение по программе Executive MBA.