Այսօր Orange Արմենիա ընկերության Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում մեկօրյա դասընթաղով մեկնարկեց իր հատուկ նախագիծը, որի շրջանակներում ընկերության տարբեր բաժինների բարձր որակավորմամբ աշխատակիցները դասընթացներ են անցկացնելու Հայաստանի 11 համալսարանների ուսանողների համար:
Ծրագրի առաջին փուլը տեղի կունենա մարտ-մայիս ամիսներին ԵՊՀ-ում, ԵրՊԼՀ-ում, ՀՊՃՀ-ում, Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարանում, Գավառի պետական համալսարանում և այլուր:
Դասընթացները լինելու են տարբեր թեմաներով՝ վաճառք, մարդկային ռեսուրսներ, կարիերա, մարքեթինգ, ռադիոտեխնոլոգիաներ և այլն: Ընդհանուր թվով 23 դասընթացները ներառում են ինչպես խորը մասնագիտական թեմաներ, ինչպես` «GSM ցանցեր», «Վաճառքի ուղղակի և անուղղակի մեթոդները» և այլն, այնպես էլ նպատակ ունեն պարզապես գործնական հմտություններ փոխանցել հաջողակ կարիերայի համար, օրինակ` «Ինչպես մասնակցել աշխատանքի ընդունման հարցազրույցի»:

On March 14 with one-day training at the State Engineering University of Armenia (SEUA), Orange Armenia launched a special project, in the framework of which highly qualified specialists of the company will conduct trainings for students of 11 universities of Armenia.
The initial stage of the project will be implemented in March-May at Yerevan State University (YSU), Yerevan State Linguistic University (YSLU), French University in Armenia (UFAR), Gavar State University, etc.
The trainings will cover such topics as sales, human resources, career development, marketing, radio technologies, etc.
Total 23 training courses comprise not only mere professional topics like “GSM networks”, “Methods of direct and indirect sales”, etc., but also aim at sharing practical skills for successful career, such as how to participate in a recruitment interview.