Բջջային խաղեր նախագծող Gameloft ընկերությունը հայտնել է Fox ընկերության հետ բացառիկ պայմանագրի մասին, որով ընկերությունները կթողարկեն Ice Age ֆիլմի սերիաներով անիմացիոն խաղ։
Այն կոչվելու է Ice Age Village, որն իր մեջ պարունակելու է ֆիլմի հերոսներին՝ Սիդին, Մաննին, Դիեգոյին և այլոց։ Խաղը կներկայացվի 2012-ի գարնանը և հասանելի կլինի iPhone, iPad և Android սարքեր օգտագործողների համար։
«Մենք չափազանց մեծ ներդրումներ ենք արել այս խաղում և միանշանակ այն լինելու է մեր այս տարվա ամենակարևոր շնորհանդեսը»,-նշել է Gameloft ընկերության փոխնախագահ Գոնզագո դը Վալոիսը։

15 Март 2012 - 05:19 AMT
Разработчик мобильных игр – компания “Gameloft” заявила об исключительном договоре с компанией “Fox”, согласно которому компании выпустят анимационную версию многосерийного фильма Ice Age – одноименную игру.
В игре “Ice Age Village” будет задействованы герои фильма – Сидди, Манни, Диего и др. Она будет доступна для пользователей iPhone, iPad и устройств на платформе Android.
“Мы слишком много инвестировали в данный проект, для нас это будет самая значимая презентация этого года”,- отметил вице-президент компании “Gameloft” Гонзаго де Валлоис.
Следует отметить, что премьера 4 части полюбившегося зрителям фильма “Ice Age” состоится в июле 2012 года.