Մարտի 16-ին Մայքրոսոֆթի ինովացիոն կենտրոնում «Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերությունը կանցկացնի քննարկում Մայքրոսոֆթի արտադրանքի հայաֆիկացման շուրջ։ Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
Քննարկում-միջոցառման նպատակն է ավելի լայն մասնագիտական շերտեր ներգրավել այս գործընթացին և բարձրացնել թարգմանության որակը։
Միջոցառմանը ելույթով հանդես են գալու «Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանը, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի նախագահ Բագրատ Ենգիբարյանը, Biline ընկերության նախագահ Հայկ Խանջյանը, ՀՀ Լեզվի պետական տեսչության պետ Սերգո Երիցյանը, որից հետո կմեկնարկի ազատ քննարկում։
Հիշենք, որ վերջերս մեկնարկել է Մայքրոսոֆթի նոր թողարկված օպերացիոն համակարգի՝ Windows 8-ի հայաֆիկացված տարբերակը, որին կարող են աջակցել բոլորը՝ համապատասխան ֆորումում քվերակելով նախընտրած բառերի օգտին։
Մայքրոսոֆթ ընկերությունը փետրվարի 29-ին ներկայացրեց ընկերությունը Mobiel World Congress ցուցահանդեսի ժամանակ։ Windows 8-ը նախկին տարբերակներից առանձնանում է նրանով, որ ունի բոլորովին նոր ինտերֆեյս՝ Metro ոճ անունով և նախագծված է համատեղելի լիենլու թե՛ սովորական համակարգիչների հետ և թե՛ պլանշետների։

Microsoft Innovation Center will host a discussion organized by Microsoft Armenia on Microsoft's production localization on March 16.
According to the company's press service, the event aims to involve larger specialist groups into this process and boost the quality of translation.
Microsoft Armenia director Grigor Barseghyan, adviser to the Armenian Minister of Economy Vahe Danielyan, Enterprise Incubator Foundation Director Bagrat Yengibaryan, president of Beeline company Hayk Khanjyan, head of the Armenian State Language Inspection Sergo Yeritsyan will speak at the event, following which a free discussion will develop.
Localization of Microsoft's new operating system, Windows 8 has been launched recently, with everybody invited to participate in the process by voting for their preferences at the relevant forum.
Microsoft released its new operation system at Mobile World Congress in Barcelona on February 29, making its new Metro user interface accessible by both tablets and desktops.