Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ու Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին պատմել է «Զենիթի» հետ առաջիկա խաղի մասին:
«Ցանկալի կլիներ, որ մեր թիմի միավորները ավելին լինեին, սակայն, մենք տեսնում ենք, որ բոլոր մրցակիցները նույնպես դժվար են խաղում ու դժվար են միավոր վաստակում: Այնպես որ «Դինամոն» հուսալքվելու առիթ չունի, թացթողումները շտկելու բոլոր շանսերը կան»:
Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահը խոստովանել է, որ իրեն միշտ ջերմ են ընդունում Պետերբուրգում: «Ժամանակին ես բավականին երկրպագուներ ունեի տեղի ֆուտբոլասերների շրջանում, հավանաբար, դա իր հետքն է թողել: Սակայն, այժմ Պիտերում արդեն ուրիշ ֆավորիտներ կան, որոնք գրում են «Զենիթի» պատմությունը»,-Բերեզովսկու խոսքն է մերջբերել sportsdaily.ru-ն:

Голкипер сборной Армении и московского “Динамо” Роман Березовский рассказал о предстоящем матче чемпионата России с “Зенитом”.
“ Хотелось, конечно, чтобы очки нашей команды было побольше, хотя бы на три. Но мы видим, что все конкуренты тоже тяжело играют и тяжело набирают очки. Так что пока у нас нет особых поводов расстраиваться, есть все шансы наверстать упущенное”,- сказал вратарь.
Березовский признался, что его в Петербурге всегда принимают тепло, ведь он все-таки играл в “Зените” больше шести лет. “В определенные моменты был любимцем местной публики, наверное, это наложило свой отпечаток. Но сейчас все сглаживается, теперь у Питера другие любимцы, другие ребята, которые пишут историю “Зенита”.
Динамовские фанаты на данном этапе меня, конечно, больше поддерживают. Кроме того, сейчас в Питер вернулся Андрей Аршавин, уверен, что он будет очень стараться, чтобы вернуть свой статус”, слова Березовского передает sportsdaily.ru.