15 Մարտ 2012 - 12:10 AMT
Համաշխարհային ֆուտբոլի լեգենդ Պելեն ներկա կգտնվի ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատտերի և Բրազիլիայի նախագահ Դիլմա Ռոուսսեֆի հանդիպմանը:
Երկու պաշտոնյաներն էլ ցանկացել են, որպեսզի հայտնի ֆուտբոլիստը ներկա գտնվի երկրի` 2014թ աշխարհի առաջնության նախապատրաստման աշխատանքներին: Վերջինս կկայանա Բրազիլիայում, հայտնում է sports.ru-ն:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ Պելեն օգնելու է մեզ: Սպասվում է շատ կարևոր հանդիպում, որի ընթացքում կողմերը կքննարկեն` ինչ է անհրաժեշտ անել հաջորդ մի քանի ամիսների ընթացքում 2014թ Աշխարհի առաջնությանը նախապատրաստվելու համար»,-հայտարարել է Բլատտերը:

15 Март 2012 - 12:10 AMT
Легенда мирового футбола Пеле будет присутствовать на встрече президента ФИФА Йозефа Блаттера с президентом Бразилии Дилмой Роуссеф.
Оба чиновника захотели, чтобы известный игрок присутствовал во время обсуждения подготовки страны к проведению чемпионата мира 2014 года, который пройдет в Бразилии, передает sports.ru.
«Я очень рад, что Пеле будет помогать нам. Нам предстоит очень важная встреча, на которой стороны обсудят, что необходимо сделать в следующие несколько месяцев для проведения великолепного Кубка Конфедерации и ЧМ-2014», – заявил Блаттер.