PanARNENIAN.Net-ի թղթացկի հետ զրույցում Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ դժգոհ է Բելգրադում Եվրոպայի առաջնության ժամանակ իր սաների ելույթից: Հայ մարզիկներից միայն Դավիթ Սաֆարյանն է (66 ք/կ) նվաճել բրոնզե մեդալ:
«Նվաճած մեդալի շնորհիվ ելույթը նորմալ եմ գնահատում: Ես ԵԱ-ից ավելին էի սպասում, քանի որ գիտեի, որ իմ սաները պատրաստ էին առաջնությանը»,- ասել է Բաղդադյանը:
Նրա խոսքով, Արթուր Առաքելյանին (60 ք/կ) սխալ են դատել, Միհրան Ջաբուրյանը (55 ք/կ) և Մուսա Մուրթազալիևը (74 ք/կ) թույլ են տվել տակտիկական սխալներ, իսկ ծանրքաշային Ռուսլան Բասիևը ստացել է գլխի վնասվածք և չի կարողացել շարունակել ելույթը:
«Առաջնությունից անմիջապես հետո շարունակել են պատրաստվել վարկանիշային մրցաշարերի: Հիմա ըմբիշները պետք է ուղղեն ԵԱ ժամանակ թույլ տված սխալները»,- ասել է մարզիչը:
Հիմա ազատ ոճի հավաքականը մարզվում է Երևանում, այնուհետև մարտի 17-30-ը կշարունակի հավաքը Վլադիկավկազում Հյուսիսային Օսեթիայի թիմի հետ:

15 Март 2012 - 13:53 AMT
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян сказал, что недоволен выступлением своих подопечных на чемпионате Европы в Белграде. Из армянских вольников лишь Давид Сафарян (в/к 66) смог завоевать бронзовую медаль.
“Благодаря завоеванной медали выступление оцениваю нормально. Я от чемпионата Европы ожидал большего, поскольку знал, что мои подопечные были готовы к ЧЕ”,- сказал Багдадян.
По его словам, Артура Аракеляна (в/к 60) засудили, Мигран Джабурян (в/к 55) и Муса Муртазалиев (в/к 74) допустили тактические ошибки, а тяжеловес Руслан Басиев получил травму головы и не смог продолжить выступление.
“Сразу же после чемпионата продолжили готовиться к рейтинговым турнирам. Сейчас нам предстоит трудная работа, борцы должны исправить ошибки, допущенные на чемпионате Европы”,- добавил наставник.
Сейчас вольная сборная тренируется в Ереване, затем 17-30 марта продолжит сбор во Владикавказе совместно с командой Северной Осетии.