Մարտի 15-ին Երևանի պետական համալսարանում մեկնարկ տրվեց Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի և Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանատան համատեղ` «Երիտասարդները երիտասարդների համար» նախագծին: Մայր բուհի ուսանողները նվագախմբի կատարմամբ լսեցին «Խիզախ սիրտը», «Վեստսայդյան պատմություն», «Կարիբյան ծովի ծովահենները» և այլ հոլիվուդյան հայտնի ֆիլմերի մեղեդիները:
Համերգից հետո նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց հետևյալը. «Մենք կարևորում ենք մեր երիտասարդների շահագրգռվածությունը մեր երաժշտական կյանքում, և ընդհանրապես այն զանգվածի` ում համար մենք համերգ ենք տալիս»:
Սմբատյանը, փիլիսոփայորեն մոտենալով համալսարաններում կայացող ելույթներին, նշեց, որ համերգի միջոցով նրանք մերձենում են երիտասարդությանը, երիտասարդությունը` նվագախմբին:
Երևանի 8 բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում իրականացվող նախագիծը նշանավորում է հայ-ամերիկյան դիվանագիտական հարաբերությունների 20-ամյակը:
Համերգաշարը կրում է Hollywood Non-Stop խորագիրը: Նախագծի վերջին համերգը տեղի է ունենալու մարտի 27-ին` Հայաստանի Ամերիկյան համալսաանում:

15 Март 2012 - 14:36 AMT
15 марта в Ереванском государственном университете стартовал совместный проект “Молодежь во имя молодежи” Государственного молодежного оркестра Армении и посольства США в Армении. Студенты ЕГУ послушали в исполнении оркестра музыку к уже ставшим классикой известным голливудским фильмам “Храброе сердце”, “Вестсайдская история”, “Пираты Карибского моря” и др.
После концерта художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил: “Для нас очень важна заинтересованность нашей молодежи и всех тех, для кого мы играем на концертах, в музыкальной жизни страны, мира”.
Сергей Смбатян, проявив философский подход к мероприятию в ЕГУ, отметил, что посредством концерта они довольно тесно сближаются со зрителем, а зрители – с оркестром.
Проект, который будет реализован в 8 высших учебных заведениях Еревана, посвящен 20-летию установления армяно-американских дипломатических связей.
Цикл концертов пройдет под девизом Hollywood Non-Stop. Последний концерт Hollywood Non-Stop состоится 27 марта в Американском университете Армении.