Նյոնում մարտի 16-ին ՈՒԵՖԱ-ի կենտրոնակայանում կայացել է ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի վիճակահանությունը:
Չեմպիոնների լիգայի գործող չեմպիոն «Բարսելոնան» քառորդ եզրափակչում կհանդիպի «Միլանի», «Ռեալը»՝ ԱՊՈԵԼ-ի, «Օլիմպիկը»՝ Բավարիայի, «Բենֆիկան»՝ «Չելսիի» հետ:
Վիճակահանությունն անցկացրել են ՈՒԵՖԱ գլխավոր քարտուղար Ջանի Ինֆանտինոն և մյունխենյան եզրափակչի դեսպան Պաուլ Բրայտները:
Երկխաղանի մրցավեճերի առաջին հանդիպումները կկայանան մարտի 27-ին և 28-ին, պատասխան հանդիպումները՝ ապրիլի 3-ին և 4-ին: Առաջին կիսաեզրափակիչ խաղերը կկայանան քառորդ եզրափակիչներից երկու շաբաթ անց՝ ապրիլի17-ին և 18-ին, պատասխան խաղերը՝ ապրիլի 24-ին և 25-ին: Եզրափակիչը կկայանա Մյունխենում մայիսի 19-ին:

16 Март 2012 - 12:06 AMT
В штаб-квартире УЕФА в Ньоне 16 марта состоялась жеребьевка 1/4 финала Лиги чемпионов УЕФА. Действующий победитель Лиги чемпионов УЕФА "Барселона" в 1/4 финала встретится с "Миланом", "Реалу" по итогам состоявшейся в Ньоне жеребьевки достался АПОЕЛ, марсельский "Олимпик" сыграет с "Баварией", а "Бенфика" сразится с "Челси".
Жеребьевку провели генеральный секретарь УЕФА Джанни Инфантино и посол мюнхенского финала Пауль Брайтнер. Первые встречи двухматчевых поединков состоятся 27 и 28 марта, ответные – 3 и 4 апреля. Первые полуфинальные матчи будут сыграны через две недели после четвертьфиналов, а именно – 17 и 18 апреля, ответные – 24 и 25 апреля. Финал состоится 19 мая в Мюнхене.