Մարտի 16-ին Ինդիանա-Ուելսի BNP Paribas Open մրցաշարի քառորդ եզրափակչում Դավիթ Նալբանդյանը կխաղա աշխարհի երկրորդ ռակետ իսպանացի Ռաֆայել Նադալի դեմ:
Իսպանացի թենիսիստը խոստովանել է, որ եթե Նալբանդյանը խաղում է առանց վնասվածքների, ապա նա աշխարհի լավագույն թենիսիստներից է: «Նալբանդյանի հետ հանդիպումը շատ դժվար է: Եթե ուզում եմ հաղթեմ, պետք է ցուցադրեմ լավագույն խաղս: Նա հաղթել է Տիսպորևիչին և Ցոնգուին, և դա շատ բան է նշանակում»,-ասել է Նադալը:
Դա կլինի թենիսիստների 5-րդ հանդիպումը և 3:2 հաշվով հաղթում է իսպանացին: Վերջին անգամ Նալբանդյանը Նադալի հետ խաղացել է 2011թ US Open-ում:
«Բոլոր այս խաղերը բարդ էին, հատկապես մեր վերջին հանդիպումը: Այնտեղ Ռաֆան առաջին անգամ ինձ հեշտությամբ հաղթեց»,-ընդգծել է Նալբանդյանը:

16 Март 2012 - 12:58 AMT
16 марта в четвертьфинале турнира BNP Paribas Open в Индиан-Уэллсе Давид Налбандян сыграет против второй ракетки мира испанца Рафаэля Надаля.
Испанский теннисист признался, что если Налбандян играет без травм, то он один из лучших теннисистов мира. “Встреча с Налбандяном будет очень сложной. Если я хочу победить его, то должен показать свою лучшую игру. Он победил Тиспоревича и Цонгу, и этим многое сказано”,- сказал Надаль.
Это будет пятая встреча теннисистов, и со счетом 3:2 ведет испанец. В последний раз Налабандян с Надалем играл в US Open 2011 года, они так же встречались в турнирах Индиан-Уэллса, Майами, Мадрида и Парижа.
“Все эти матчи были сложными, особенно последняя наша встреча. Там Рафа впервые одержал легкую победу надо мной”,- отметил Налбандян.