Բրազիլիայի հավաքականի նախկին հարձակվող Ռոմարիոն քննադատել է Բրազիլիայի կողմից 2014թ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության անցկացման իրավունքը ստանալու փաստը:
«Ես ամաչում էի կարդալ թերթերը, որտեղ գրված էր, որ դաշնային կառավարությունը միավորվոլ է ՖԻՖԱ-ի հետ, որպեսզի անցկացնի պատմության մեջ լավագույն աշխարհի առաջնությունը: Այդ ամենը սուտ է: Մեր կառավարությունը խաբում է ժողովրդին»,-Ռոմարիոյի խոսքը հաղորդում է sportsdaily.ru-ն:ՙ
Նախկին ֆուտբոլիստի խոսքով, սա լինելու է ոչ թե լավագույն մրցաշարը, այլ Բրազիլիայի խոշորագույն կողոպուտը. «Ուզում եմ համոզվել, որ այն մարդիկ, ովքեր այժմ ժպտում են լուսանկարներում, կցանկանան դարձյալ հայտնվել այստեղ: Բրազիլիան վերածվում է կրկեսի: Կարծում եմ` գիտեք, թե ովքեր են ծաղրածուները»:

19 Март 2012 - 09:10 AMT
Бывший нападающий сборной Бразилии Ромарио раскритиковал факт получения Бразилией чемпионату мира по футболу 2014 года.
“ Мне было стыдно читать газеты, где везде писалось, что федеральное правительство объединились с ФИФА, чтобы провести лучший чемпионат мира в истории. Это все ложь. Наше правительство обманывает народ”,- слова Ромарио передает sportsdaily.ru.
По словам бывшего футболиста, это будет не величайший турнир, а величайшее ограбление в истории Бразилии: “Хочу убедиться, что те люди, которые сейчас улыбаются на фотографиях, захотят появиться здесь снова. Бразилию превращают в цирк. Думаю, вы знаете, кто клоуны”.