Վաղը` մարտի 20-ին, Երևանի Կամերային թատրոնի «Երկաթ» ակումբում անցկացվելու է Թատերական առաջին online մրցանակաբաշխությունը: Մրցանակաբաշխության նախագահ Ֆրունզե Գևորգյանը մամլո ասուլիսում նշեց, որ մարտի 20-ին լրանում է Tatron.info կայքի մեկ տարին, և այդ կապակցությամբ նրանք որոշեցին կազմակերպել նման միջոցառում, որը կդառնա ավանդական:
Կայքի անձնակազմը ընտրել է 10 անվանակարգերում ներառված մասնակիցներին, ովքեր առավել շատ են աչքի ընկել առհասարակ վիրտուալ տիրույթում, ինչպես նաև Tatron.info-ում:
Հաղթողներին ընտրել են վերը նշված կայքի այցելուները փետրվարի 20-ից մարտի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում:
50 հավակնորդները կպայքարեն «Լավագույն online դերասան», «Լավագույն online դերասանուհի», «Լավագույն online թատրոն», «Լավագույն online ներկայացում», «Լավագույն online թատերագետ», «Լավագույն online թատերագիր», «Լավագույն online ռեժիսոր», «Լավագույն online փառատոն», «Լավագույն online բեմանկարիչ», «Լավագույն online պրոդյուսեր» անվանակարգերում: Վերջին երկու անվանակարգերն ավելացվել են ավելի ուշ՝ հաշվի առնելով կայքի այցելուների և թատերասերների կարծիքները:

19 Март 2012 - 10:21 AMT
20 марта в клубе”Еркат” Ереванского камерного театра впервые будет вручена первая театральная online-премия. Председатель премии Фрунзе Геворкян во время пресс-конференции отметил, что 20 марта исполняется год со дня создания сайта Tatron.info, и в этой связи они решили организовать мероприятие, которое должно стать традиционным.
Сотрудники сайта выбрали наиболее активных в виртуальной среде участников, представленных в 10 номинациях, как и на сайте Tatron.info. Победителей выбирали посетители вышеуказанного сайта в период времени с 20 февраля по 15 марта.
50 претендентов будут бороться за признание лучших в номинациях: “Лучший online-актер”, “Лучший online-театр”, “Лучший online-спектакль”, “Лучший online-театровед”, “Лучший online-режиссер”, “Лучший online-фестиваль”, “Лучший online-декоратор”, “Лучший online-продюсер”. Последние две номинации были добавлены позднее, с учетом мнений посетителей сайта и театралов.