Արգենտինայի հավաքականի և իսպանական «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին առաջին տեղում է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների վարկանիշային ցուցակում, հայտնում է France Football-ը:
Արգենտինացու տարեկան վաստակը հասնում է 33 մլն եվրոյի: 10,5 մլն եվրոն «Բարսելոնայի» հետ պայմանագրով սահմանված հաստիքն է, ևս 1,5 մլն բոնուսային վճարումներն են, իսկ մնացած 21 միլիոնը բաժին է ընկնում տարբեր առևտրային համաձայնագրերին:
Վարկանիշի երկրորդ տեղում է «Լոս Անջելես Գելաքսիի» կիսապաշտպան Դևիդ Բեքհեմը, որը վաստակում է տարեկան 31,5 մլն եվրո: Ըստ հետազոտության տվյալների, անգլիացին շուրջ 26 մլն եվրո է ստանում տարբեր գովազդային պայմանագրերով:
Աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների եռյակը եզրափակում է «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն:
Նրա տարեկան վաստակը կազմում է 29,2 մլն եվրո, ընդ որում 15,5 մլն բաժին է ընկնում ֆուտբոլային դաշտից դուրս նրա ծավալած գործունեությանը, հայտնում է sports.ru-ն:

20 Март 2012 - 06:31 AMT
Нападающий сборной Аргентины и испанской “Барселоны” Лионель Месси занял первое место в рейтинге самых высокооплачиваемых футболистов мира, сообщает France Football.
Годовой заработок аргентинца составляет 33 миллиона евро: 10,5 миллиона евро – оклад, прописанный в контракте с “Барселоной”, еще 1,5 миллиона – бонусные выплаты, а оставшийся 21 миллион приходится на различные коммерческие соглашения.
Второе место в данном рейтинге занимает полузащитник “Лос-Анджелес Гэлакси” Дэвид Бекхэм, который зарабатывает 31,5 миллиона евро в год. Согласно данным исследования, англичанин получает порядка 26 миллионов евро от различных рекламных контрактов.
Тройку самых высокооплачиваемых игроков мира замыкает нападающий “Реала” Криштиану Роналду. Его годовой заработок составляет 29,2 миллиона евро, при этом 15,5 миллиона приходятся на деятельность португальца вне футбольного поля, сообщает sports.ru.