20 Մարտ 2012 - 11:04 AMT
ՈՒԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին կարծում է, որ 2012-ի Եվրոպայի առաջնության անցկացման եզրափակիչ մասի նախապատրաստությունը թույլ է տվել Ուկրաինային արտառոց առաջընթաց իրականացնել ենթակառուցվածքի զարգացման մեջ: Նա նշել է, որ չնայած դժվարություններին, որոնք ուղեկցել են մրցաշարին նախապատրաստվելու գործընթացը, մասնավորապես, համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամը, երկիրը կատարել է իր վրա դրված բոլոր պարտավորությունները:
«Երկիրը 30 տարով առաջընթաց է ապրել օդանավակայանների, հյուրանոցների, ճանապարհատրանսպորտային և այլ ենթակառուցվածքի զարգացման մեջ, և դա ուղղակի անհավանական է»,- Պլատինիի խոսքերը հաղորդում է sport-express.ru-ն:

20 Март 2012 - 11:04 AMT
Подготовка к проведению ЧЕ позволила Украине осуществить экстраординарный прорыв в развитии инфраструктуры
Президент УЕФА Мишель Платини считает, что подготовка к проведению финальной части чемпионата Европы 2012 года позволила Украине осуществить экстраординарный прорыв в развитии инфраструктуры. Он отметил, что, несмотря на трудности, которые сопровождали процесс приготовлений к турниру – в частности, мировой экономический кризис – страна справилась со всеми взятыми на себя обязательствами.
“Подготовку сопровождал кризис, который помешал Украине, например, построить все отели. Но страна совершила прорыв на 30 лет в развитии аэропортов, гостиниц, дорожно-транспортной и другой инфраструктуры, и это просто невероятно”,- слова Платини передает sport-express.ru.