20 Մարտ 2012 - 14:37 AMT
Լվովում միջազգային օդանավակայանի նոր տերմինալի բացումը կկայանա ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինիի մասնակցությամբ: Այդ մասին հաղորդել է Լվովի քաղաքապետ Անդրեյ Սադովին: Տոնական իրադարձությունը պլանավորված է ապրիլի 12-ին:
«Ապրիլի 12-ն Ավիացիայի օրն է, ոււստի շատ խորհրդանշական է, որ Լվովի օդանավակայանը կբացվի հենց այդ օրը: Հանդիսություններին կմասնակցեն նաև պետության առաջին այրերը: Իսկ Պլատինին Լվովում աշխատանքային խորհրդակցություն կանցկացնի 2012-ի Եվրոպայի առաջնության նախապատրաստության վերաբերյալ»,- նրա խոսքերը հաղորդում է «Ուկրաինա» տեղեկատվական կենտրոնը:

Открытие нового терминала международного аэропорта во Львове состоится при участии президента УЕФА Мишеля Платини. Об этом сообщил мэр города Андрей Садовый. Торжественное событие запланировано на 12 апреля.
"12 апреля – это День авиации, поэтому очень символично, что львовский аэропорт будут открывать именно в этот день. Участие в торжествах также примут первые лица государства. А Платини проведет во Львове рабочее совещание по подготовке к чемпионату Европы 2012 года ", – слова Садового передает информационный центр “Украина”.