Մարտի 21-ին Պլովդիվում տեղի կունենան տղամարդկանց շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնության երկրորդ տուրի հանդիպումները:
Հայտնի են հայ շախմատիստների մրցակիցները: Երկրորդ տուրում Սամվել Տեր-Սահակյանը կխաղա Վիկտոր Լազնիչկայի (Չեխիա) հետ, Սերգեյ Մովսիսյանը` Սիպեկ Էմստի (Ֆրանսիա), Հրանտ Մելքումյանը` Դավիթ Բենիձեի (Վրաստան):
Արման Փաշիկյանն իր ուժերը կչափի Իլյա Խմելինքերի (Իսրայել), Զավեն Անդրիասյանը` Վլադիմիր Օնիշչուկի (Ուկրաինա), իսկ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը` Էլիոն Նաքարի (Իսրայել):
Հովհաննես Գաբուզյանն ու Վլադիմիր Հակոբյանը կմրցեն միմյանց հետ, Գաբրիել Սարգսյանը կհանդիպի Անդրեաս Հագենի (Դանիա), Տիգրան Պետրոսյանը` Վեսելին Պանտևի (Բուլղարիա), իսկ Վլադիմիր Պողոսյանը` Անդրեաս Դիերմայրի (Ավստրիա):

The 2nd round of European Individual Men’s Chess Championship will take place on March 21 in Plovdiv, Bulgaria.
Samvel Ter-Sahakyan will rival Viktor Láznička (Czech Republic), Sergei Movsesian will face off against Sipke Ernst (France), and Hrant Melkumyan will play with Georgia's David Benidze.
Arman Pashikian will meet Ilya Khmelniker (Israel), Zaven Andreasian's rival will be Ukraine's Vladimir Onischuk, while Robert Hovhannesyan will face Eylon Nakar from Israel.
Hovhannes Gabuzyan will rival Vladimir Akopian, Gabriel Sargissian will face Andreas Hagen (Denmark), Tigran Petrosian will meet Veselin Pantev from Bulgaria, while Vladimir Poghosian will face off against Austria's Andreas Diermeier.