21 Մարտ 2012 - 10:57 AMT
Մարտի 23-ին Աբովյան քաղաքի մարզական բազայում Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականը կանցկացնի վերջին հավաքը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, որը կկայանա ապրիլի 6-16-ը Անթալիայում: Ծաղկաձորում հավաքի ավարտից հետո ծանրորդները չորսօրյա հանգիստ են ստացել:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պողոս Պողոսյանն ասել է, որ բոլոր ծանրորդները, ովքեր կգնան Եվրոպայի առաջնություն, գտնվում են լավ մարզավիճակում և, ամենագլխավորը, վնասվածքներ չունեն:
«Ես ամբողջությամբ որոշել եմ կազմը, որը հանդես կգա Եվրոպայի առաջնությունում: Ես կասկածներ ունեմ մինչև 85 և 94 կգ քաշային կարգերի վերաբերյալ և միայն այդ հավաքից հետո կհայտնեմ առաջնության բոլոր մասնակիցների անունները»,- ասել է Պողոսյանը:
Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը Եվրոպայի առաջնություն կմեկնի ապրիլի 6-ին, իսկ կանանց թիմն այդ առաջնությունը բաց կթողնի, քանի որ ծանրորդուհիները պատրաստվում են Օլիմպիական խաղերին:

21 Март 2012 - 10:57 AMT
Главный тренер сборной Армении по тяжелой атлетике определится с составом на ЧЕ после последнего сбора
23 марта в спортивной базе города Абовян сборная Армении по тяжелой атлетике проведет последний сбор перед чемпионатом Европы, который состоится 6-16 апреля в Анталье. После завершения сбора в Цахкадзоре штангисты получили четырехдневный отдых.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер мужской сборной Армении Погос Погосян сказал, что все штангисты, которые поедут на чемпионат Европы, находятся в хорошей форме и, самое главное, не имеют травм.
“Я полностью не определился с составом, который выступит на европейском первенстве. У меня есть сомнения в весовых категориях до 85 и 94 кг, и лишь после этого сбора назову имена всех участников чемпионата”,- сказал Погосян. Мужская сборная Армении на чемпионат Европы отправится 6 апреля, а женская команда этот чемпионат пропустит, поскольку штангистки готовятся к Олимпийским играм.