21 Մարտ 2012 - 13:39 AMT
2012թ Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավարը, նախկինում հայտնի թեթևատլետ, Օլիմպիական խաղերի կրկնակի չեմպիոն Սեբաստյան Քոուն մտադիր է աջակցել Ռիո դը Ժանեյրոյին` նախապատրաստվել մեծ սպորտային իրադարձությանը:
Բրազիլիան հյուրընկալելու է 2016թ Օլիմպիական խաղերը: Բրազիլիայի կազմկոմիտեի անդամների հետ հանդիպումից հետո, Քոուն հայտարարել է, որ այս երկիրը պատրաստ է անցկացնել ինչպես Օլիմպիադան, այնպես էլ 2014թ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը, հաղորդում է podrobnosti.ua-ն:
Լոնդոնի օլիմպիական խաղերը մեկնարկում են հուլիսի 17 և ավարտվելու են օգոստոսի 12-ին, իսկ 2016թ խաղերը նախատեսվում է անցկացնել օգոստոսի 5-21-ը:

21 Март 2012 - 13:39 AMT
Глава оргкомитета лондонских Олимпийских игр 2012 года, знаменитый в прошлом легкоатлет, двукратный Олимпийский чемпион Себастьян Коу, намерен помочь преемнику британской столицы – бразильскому Рио де Жанейро – в подготовке этого масштабного спортивного события.
Бразилия станет хозяйкой Олимпиады в 2016 году. Коу после встречи с членами бразильского оргкомитета заявил, что эта страна готова провести как Олимпиаду, так и чемпионат мира по футболу 2014 года, передает podrobnosti.ua. Лондонские олимпийские игры состоятся с 17 июля по 12 августа, а игры 2016 года назначены на 5-21 августа.