Այսօր` մարտի 22-ին Հայաստանում սկսվում են Ուկրաինայի մշակույթի օրերը: Այդ կապակցությամբ Հայաստան է եկել մեծ պատվիրակություն` Ուկրաինայի մշակույթի նախարար Միխայիլ Կուլինյակի գլխավորությամբ:
Պատվիրակության ղեկավարը ուրախությամբ ասաց. «Անցած տարի Ուկրաինայում շատ հաջող են անցել հայկական մշակույթի օրերը, և հիմա մենք եկել ենք ցույց տալու ուկրաինական մշակույթը»:
Կուլինյակը նաև խոսեց ամռանն իրենց մոտ անցկացվող ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության մասին, նշելով, որ այդ օրերին անցկացվելու է նաև Բիենալե, որին մասնակցելու համար արդեն 30 երկիր հայտ է ներկայացրել:
Օրերին նվիրված Գալա համերգը տեղի է ունենալու մարտի 23-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Կուլինյակը շեշտեց, որ համերգին Ուկրաինան ներկայանալու է «Հալիցկի պերեդզվոնի» երգչախմբով և «Կիևսկա կամերատա» մենակատարների ազգային անսամբլով:
Օրերի շրջանակում սպասվում են շնորհանդեսներ և ցուցահանդեսներ: Միջոցառումների շարքը շարունակվելու է մինչև մարտի 28-ը: Մշակութային օրերն անցնելու են նաև Սպիտակում և Գյումրիում

Days of Ukrainian culture launch in Armenia on March 22, with a large delegation headed by Ukraine's minister of culture Mikhail Kuliniak arriving in Armenia on this occasion.
“Ukraine hosted days of Armenian culture last year with great success, and now we have come to demonstrate the culture of Ukraine,” head of the delegation said.
Kuliniak also spoke about the European Football Championship to be organized in Ukraine in summer, saying their country will also host a Biennale during the championship, with participation bids from over 30 countries already received.
The Gala concert will take place on March 23 in Aram Khachatryan concert hall. Kuliniak emphasized that Ukraine's Halitski Perezvony chorus and Kievsyaka Camerata national soloists band will perform at the concert.
Ukraine's Days in Armenia will comprise presentations and exhibitions, with events taking place on March 22-28. Armenian cities of Spitak and Gyumri will also host various events.