Բարերար Ռուբեն Վարդանյանը չի ցանկանում Հայաստանի նախագահ լինել ոչ 15, ոչ էլ 20 տարի հետո: «Ես լավ եմ անում այն, ինչ գիտեմ՝ ծրագրեր եմ իրականացնում կրթական ու բարեգործական ոլորտներում»,-ասել է նա Քսենիա Սոբչակին տված հարցազրույցում:
Ռուբեն Վարդանյանը վստահ է, որ չունի քաղաքական գործչին հատուկ որակներ: «Ես շատ բան եմ անում Հայաստանի համար որպես Ռուսաստանի քաղաքացի»,-ասել է նա:
Բարերաը նշել է, որ Հայաստանը ազգային առումով միատարր երկիր է կլանային կառավարմամբ՝ տարբերվելով այն մտածելակերպից և մթնոլորտից, որտեղ նա արդեն սովորել է ապրել:

14 Июнь 2013 - 13:41 AMT
Меценат Рубен Варданян не хочет быть президентом Армении ни через 15, ни через 20 лет. «Я умею хорошо делать то, что умею – реализовывать проекты в образовательной и благотворительной сфере», – сказал он в интервью с Ксенией Собчак.
Рубен Варданян уверен, что он не обладает необходимыми качествами, присущими политику. «Я очень много делаю для Армении как гражданин России, – подчеркнул он.
Благотворитель считает, что мононациональная Армения со своим клановым управлением отличается от той культуры и ментальности, в которой он привык жить.