Բարերար Ռուբեն Վարդանյանը չի ցանկանում Հայաստանի նախագահ լինել ոչ 15, ոչ էլ 20 տարի հետո: «Ես լավ եմ անում այն, ինչ գիտեմ՝ ծրագրեր եմ իրականացնում կրթական ու բարեգործական ոլորտներում»,-ասել է նա Քսենիա Սոբչակին տված հարցազրույցում:
Ռուբեն Վարդանյանը վստահ է, որ չունի քաղաքական գործչին հատուկ որակներ: «Ես շատ բան եմ անում Հայաստանի համար որպես Ռուսաստանի քաղաքացի»,-ասել է նա:
Բարերաը նշել է, որ Հայաստանը ազգային առումով միատարր երկիր է կլանային կառավարմամբ՝ տարբերվելով այն մտածելակերպից և մթնոլորտից, որտեղ նա արդեն սովորել է ապրել:

Philanthropist Ruben Vardanyan has no wish to become a President of Armenia – “not in 15 or 20 years.”
“I’m good at what I’m doing – implementing educational and charity projects,” he said in an interview with Russian socialite Ksenia Sobchak.
Vardanyan said he doesn’t possess necessary qualities to be a politician. “I don’t need to be in politics to help Armenia as a Russian citizen,” he said.
According to Vardanyan, mononational Armenia is very different in its culture and mentality from what he’s accustomed to.