Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հասան Ռոհանիին՝ 2013թ. հունիսի 14-ին տեղի ունեցած ընտրություններում հաղթանակի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: «Հավատացած եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության ավանդական բարեկամությունը և բարձր քաղաքական երկխոսությունը կշարունակեն իրենց զարգացման վերընթաց ուղին՝ արձանագրելով նորանոր ձեռքբերումներ՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների բարեկեցության:
Հարգարժան գործընկեր,
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Երևանում և Թեհրանում: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով հայ-իրանական միջպետական հարաբերությունները կբարձրացնենք որակապես նոր մակարդակի:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր նվաճումներ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կայուն առաջընթացի ապահովման և Իրանի բարեկամ ժողովրդի իղձերի իրականացման գործում»,-ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Хасану Рухани в связи с победой на состоявшихся 14 июня 2013 года выборах и избранием на высокую и ответственную должность президента Исламской Республики Иран.
«Уверен, что традиционная дружба и высокий политический диалог Армении и Ирана продолжат восходящий путь своего развития, фиксируя новые достижения в интересах благополучия народов двух стран», – цитирует послание главы армянского государства пресс-служба.
Одновременно Серж Саргсян высказал свое убеждение в том, что совместными усилиями армяно-иранские межгосударственные отношения можно будет поднять на качественно новый уровень.
«Желаю Вам крепкого здоровья и новых достижений в деле обеспечения стабильного прогресса Исламской Республики Иран и осуществления стремлений дружественного народа Ирана», – говорится в поздравительном послании президента Армении.