Հունիսի 26-27-ը Երևանում կանցկացվի «ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի ձևավորման քաղաքական-անվտանգային ուղենիշները» թեմայով երկրորդ ռազմավարական քաղաքական ֆորումը:
Կազմակերպիչներն են ՀՀ ՊՆ Դրաստամատ Կանայանի անվան ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտը, ՀԱՊԿ-ի Քարտուղարությունը և «ՀԱՊԿ-ի ինստիտուտ» ոչ առևտրային կազմակերպությունը:
Ֆորումին մասնակցում են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, ՀԱՊԿ-ի գիտափորձագիտական խորհրդի անդամներ, ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի ձևավորման բնագավառի փորձագետներ Հայաստանից, Ղրղզստանից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, ինչպես նաև Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ: Ֆորումի բացումը` հունիսի 26-ին, ժամը 10:00-ին:

Yerevan will host the 2nd strategic forum on political and defense guidelines for formation of the military components of the CSTO on June 26-27.
The forum was organized by the Institute for National Strategic Studies, CSTO Secretariat and CSTO Institute NGO.
To attend the forum are Defense Minister Seyran Ohanyan, CSTO Secretary General Nikolay Nikolayevich Bordyuzha, experts from Armenia, Kirghizia, Russia and representatives of the diplomatic corps accredited to Armenia, Defense Ministry press service reported.