Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեում ՀՀ նախագահության շրջանակներում հուլիսի 3-4-ը ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում տեղի կունենա «Իրավունքի գերակայության եվրոպական չափորոշիչները և իշխանությունների հայեցողության սահմանները ԵԽ անդամ երկրներում» համաեվրոպական խորհրդաժողովը:
Խորհրդաժողովին մասնակցում են 32 երկրների և միջազգային կառույցների շուրջ 80 ներկայացուցիչներ: Վաղը ԱԺ նիստերի դահլիճում Խորհրդաժողովը կսկսի իր աշխատանքները: Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Ողջույնի խոսք կասեն ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի նախագահ Դին Շպիլմանը, ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոն:

В рамках председательства Армении в Комитете министров Совета Европы в Ереване 3-4 июля пройдет все – европейский форум «Верховенство закона по европейским стандартам и границы полномочий властей в странах СЕ».
В работе форума принимают участие более 80 представителей международных структур из 32 стран. Завтра форум начнет свою работу с приветствия спикера НС РА Овика Абрамяна. В работе симпозиума примут участие глава МИД РА Эдвард Налбандян, председатель Страсбургского суда по правам человека Дин Шпильман и председатель Венецианской комиссии Джанни Букиккио.