Նախօրեին ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Գասպարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին:
Վլադիմիր Գասպարյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի ոստիկանական կառույցների համագործակցության մակարդակը՝ ընդգծելով, որ մշտական կապն ու փոխգործակցությունը նպաստում են երկու երկրներում իրավապահ գործունեության արդյունավետությանն ու գործընկերային հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Ներկայացնելով Հայաստանի ոստիկանությունում ընթացող բարեփոխումները՝ Վլադիմիր Գասպարյանը համոզմունք է հայտնել, որ համակարգի արդիականացումը, մասնավորապես՝ ոստիկանական կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման ոլորտում, ներառում է նաև այդ բնագավառում Ռուսաստանի Դաշնության ուսումնական հաստատությունների հետ համագործակցության կատարելագործում և ընդլայնում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Իվան Վոլինկինը հավաստիացրել է, որ ռուսական կողմը խիստ կարևորում է փոխգործակցությունը Հայաստանի ոստիկանության հետ, և Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանությունը պատրաստ է ամենժամյա համատեղ աշխատանքի Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության հետ:

Вчера глава Полиции Армении, генерал-лейтенант Владимир Гаспарян принял Чрезвычайного и полномочного посла РФ в Армении Ивана Волынкина.
Гаспарян высоко оценил уровень сотрудничества между полицейскими структурами Армении и России, отметив, что постоянная связь и взаимосотрудничество способствуют укреплению партнерских отношений между правоохранительными органами двух стран.
Представив преобразования в Полиции РА, Владимир Гаспарян также подчеркнул, что модернизация системы, в частности, в области подготовки и переподготовки полицейских кадров, также включают в себя улучшение и развитие сотрудничества в этой сфере с образовательными учрежденими России.
В свою очередь Иван Волынкин отметил, что российская сторона придает большое значение сотрудничеству с Полицией РА, и что посольство РФ всегда готово на совместную работу. Во время встречи стороны обсудили и другие вопросы.