Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական միության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեին, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները երկուստեք գոհունակությամբ են խոսել Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների, այդ հարաբերություններում առանցքային տեղ զբաղեցնող Արևելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության և Ասոցացման համաձայնագրի ու դրա մաս կազմող Խորը և համապարփակ ազատ առևտրի գոտու բանակցությունների ընթացքի մասին:
Կողմերը գոհունակությամբ են նշել շարժունակության ոլորտում համագործակցության առաջընթացը՝ ընդգծելով, որ ստորագրվել և այժմ վավերացման փուլում են գտնվում Վիզաների դյուրացման և Հետընդունման վերաբերյալ համաձայնագրերը:
Եվրոպական միության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեն խոսել է նաև Վիլնյուսի Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների մասին: Հանրապետության նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանը հաստատակամ է շարունակելու և նոր թափ հաղորդելու մի շարք ուղղություններով երկրում իրականացվող լայնածավալ բարեփոխումներին՝ ակնկալելով դրանց իրագործմանը ցուցաբերվող աջակցության ընդլայնում:

Armenian President Serzh Sargsyan met Wednesday, July 10, with the European Commissioner for Enlargement and European Neighborhood Policy Štefan Füle.
The two men spoke about the Armenia-EU relations, cooperation in the framework of Eastern Partnership initiative and the process of negotiations on the Deep and Comprehensive Free Trade Agreement which constitutes an integral part of the Association Agreement.
They noted the progress in cooperation on mobility, underscoring that the Agreements on Visa Facilitation and Readmission have already been signed and now are undergoing the process of ratification.
Mr. Füle also referred to the preparatory work for the Eastern Partnership Summit in Vilnius.
President Sargsyan, in turn, stressed that Armenia is determined to continue the large-scale reforms implemented in different areas and is anticipating additional assistance to that end.