Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորին:
Զրուցակիցները խոսել են Հայաստան-Եվրամիություն դինամիկ զարգացող հարաբերությունների, տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև մի շարք ուղղություններով Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին ԵՄ աջակցության մասին:
Ֆիլիպ Լեֆորը վերահաստատել է ԵՄ աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին: Կողմերն անդրադարձել են ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման գործընթացում վստահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումների կարևորությանը:

President Serzh Sargsyan met with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Philippe Lefort Thursday, July 18.
At the meeting, the parties focused on dynamic progress in Armenia-EU relations, regional developments and EU assistance for reforms in Armenia implemented in a number of areas.
Mr Lefort reiterated the EU support for the Karabakh peace process in the framework of the OSCE Minsk Group. The parties further stressed the importance of the confidence building measures in the process of the conflict resolution.