Ուղեվարձի թանկացումը Երևանի քաղաքապետարանի հերթական կոպիտ սխալն է, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Դավիթ Սանասարյանը: Ըստ նրա, քաղաքապետարանը պետք է հաշվի նստի քաղաքացիների շահերի հետ, հատկապես, երբ խոսքը գնում է հասարակական նման հնչեղություն ունեցող հարցի մասին: Սանասարյանը հիշեցրել է նաև, որ նախկինում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վստահեցնում էր, թե տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման մասին խոսակցությունները չեն համապատասխանում իրականությանը, և դա հերթական անգամ վկայում է, թե որքան են «իշխանությունների խոսքն ու գործը տարբերվում»:
Իր հերթին «Ժառանգության» քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանն ասաց, որ այնպիսի տպավորություն է ստեղծվում, որ Երևանը քաղաքապետ չունի. «Մենք դիմում ենք Երևանի քաղաքապետին, սակայն Տարոն Մարգարյանը չի պատասխանում մեր նամակներին ու ելույթ չի ունենում քաղաքացիների առջև պարզաբանումներով»:
Պատասխանելով «Չենք վճարի 150 դրամ» ակցիայի ակտիվիստների բողոքների մասին հարցին՝ Սաֆարյանը նշեց, որ «ոչ մի պայքար անհետևանք չի անցում»: Իսկ գների բարձրացումը նա կապեց անցած ընտրությունների հետ, երբ միլիարդներ ծախսվեցին, և հիմա պետությունը փորձում է հատուցել ծախսերը:
Հուլիսի 20-ից ուղեվարձը հասարակական տրանսպորտում Երևանում դարձավ 150 դրամ նախկին 100 դրամի փոխարեն:
Հարկ է նշել, որ մարտի 28-ին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդես եկավ հայտարարությամբ, որ հասարակական տրանսպորտում ուղեվարձի բարձրացում չի լինի:

Recent transportation price hike is another one of Yerevan Municipality’s mistakes, a Heritage party representative said. As David Sanasaryan told a news conference in Yerevan, the Municipality must consider the interests of citizens, especially where such an important decision is concerned.
In this context, Sanasaryan also reminded of Yerevan Mayor Taron Margaryan’s earlier statement refuting the price hike rumors.
Heritage secretary Stepan Safaryan in turn, slammed the Mayor’s dismissive attitude to letters and requests for explanation. He also encouraged the protests against the increase, noting that the state is trying to compensate for the sums spent during elections.
The increase fuelled rallies, with several car owners joining the protesters by offering free transportation. The activists are distributing leaflets urging against paying AMD 150, some are still paying AMD 100 in protest.
On March 28, Yerevan Mayor made a statement suggesting no transportation price increase is to be expected.