Օգոտոստի 2-ին ադրբեջանական կողմը, ապատեղեկացնելով միջազգային հանրությանը և իր իսկ քաղաքացիներին, մատնանշել է իր խաղաղ բնակչի վիրավորվելու փաստը և այն վերագրել հայկական զինված ուժերին:
ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ արձագանքելով տեղի ունեցածին, հայտնում է, որ վերջին օրերին ադրբեջանական կողմը սահմանագծի ամբողջ երկայնքով օգտագործում է դիպուկահարների կրակ:
«Հայկական զինված ուժերը կպատասխանեն համարժեք գործողություններով այնքան ժամանակ, մինչև ադրբեջանական կողմը չհրաժարվի իր սադրանքներից: Ինչպես միշտ իրավիճակի լարման և կորուստների համար ամբողջ պատասխանտվությունը մնում է ադրբեջանական կողմի վրա»,-ասված է ՊՆ մամուլի խոսնակի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 3-ին Տավուշի մարզիՆերքին Կարմիրաղբյուր գյուղում ադրբեջանական կողմի կրակոցների հետևանքով ուսից վիրավորվել էր պայմանագրային զինծառայող Սարո Շառյանը, իսկ օգոստոսի 5-ին հակառակորդի արձակած գնդակից ձախ ազդրի միջանցիկ վիրավորում է ստացել զինծառայող Արմենակ Այվազյանը:

The snipers at the Azerbaijani side have intensified firing along the whole frontline with Armenia, Defense Ministry’s spokesman said.
“The Armenian army will take all the necessary retaliatory measures unless Azerbaijan stops escalating tension,” Artsrun Hovhannisyan said.
On August 5 night, serviceman Armenak Ayvazyan was wounded by an Azeri sniper when on duty in Aygepar village of Tavush province. When the soldier tried to leave the dangerous zone in the vehicle, Azeris continued firing and received a second wound. Currently, Ayvazyan is in hospital and his life is out of danger.
On August 3, another Armenian serviceman, Saro Shahyan was wounded in Nerqin Karmiraghbyur village of Tavush province.