Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնություն աշխատանքային այցի շրջանակներում սեպտեմբերի 3-ին Մոսկվայում հանդիպում կունենա ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է երկկողմ օրակարգի հիմնական հարցերի շուրջ մտքերի փոխանակում, ներառյալ` քաղաքական, առևտրատնտեսական, էներգետիկ և հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցությունը:
Ենթադրվում է նաև ԱՊՀ տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների և Հարավային Կովկասում անվտանգության և կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցերի քննարկում:
Օգոստոսի 28-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մասնավոր այցով մեկնել է Խորվաթիայի Հանրապետություն, որն այս տարի դարձավ ԵՄ 28-րդ անդամը: Ենթադրվում է, որ Խորվաթիա այցի շրջանակներում քննարկվելու է Ասոցացման մասին համաձայնագիրը ԵՄ հետ:

30 Август 2013 - 08:51 AMT
Президент Серж Саргсян в рамках рабочего визита в Российскую Федерацию 3 сентября в Москве встретится с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. В ходе переговоров запланирован обмен мнениями по основным вопросам двусторонней повестки дня, включая взаимодействие в политической, торгово-экономической, энергетической и гуманитарной сферах. Предполагается также обсуждение интеграционных процессов на пространстве СНГ, вопросов обеспечения безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
28 августа Президент Серж Саргсян с частным визитом отправился в Республику Хорватия, которая в этом году стала 28-м членом ЕС. Предполагается, что в ходе визита в Хорватию обсуждался вопрос о соглашении об Ассоциации с ЕС.