Նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների զոհերի շրջանում ըստ ՏԿԱԻՆ նախնական տվյալների` ՀՀ քաղաքացիներ չկան: Կապ է հաստատվել Ֆրանսիայում ՀՀ փոխդեսպան Վահե Վահրամյանի հետ, նա տեղեկացրել է, որ ահաբեկչության զոհերի և տուժածների ինքնությունը պարզվում է:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանըցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին՝ այս գիշեր Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ այս գիշեր Փարիզում տեղի ունեցած՝ իր մասշտաբներով աննախադեպ ահաբեկչությունների լուրից:
Խստագույնս դատապարտում եմ այդ զարհուրելի գործողությունները, որոնք բազմաթիվ անմեղ կյանքեր խլեցին: Վերջին տարիներին աշխարհի տարբեր երկրներում այսօրինակ անմարդկային բնույթի բռնությունների աճը լուրջ մտահոգության տեղիք է տալիս: Վստահ եմ, որ քաղաքակիրթ հանրության յուրաքանչյուր անդամ կմիանա բոլորիս պատուհասած այս չարիքի դեմ պայքարին: Մենք չենք կարող թույլ տալ, որ բռնությունը, ծայրահեղականությունը և անհանդուրժողականությունը գերիշխեն: Մենք պարտավոր ենք համատեղ ջանքերով բացահայտել և արմատախիլ անել այն բոլոր գործոնները, որոնք ծայրահեղականության նման սարսափազդու դրսևորումների պատճառ են դառնում:
Այս դժվարին պահին Հայաստանը Ֆրանսիայի կողքին է և պատաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, մեծարգո պարոն նախագահ, Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն, ուժ ու կորով, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում: Ֆրանսիացի ժողովրդի հետ են մեր աղոթքները, սրտերն ու հոգիները»,- ասված է ՀՀ նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Согласно предварительным данным, в серии террористических атак в Париже, унесших жизни более 150 человек, граждане Армении не погибли.Об этом сообщает Министерство по территориальному управлению и чрезвычайным ситуациям Армении.
Министерство находится на связи с вице-послом Армении во Франции Ваге Ваграмяном. Последний сообщил, что личности раненых и погибших устанавливаются.
В свою очередь, президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму с соболезнованиями президенту Франции Франсуа Олланду. «Уверен, каждый член цивилизованного сообэества присоединится к нашей борьбе против этого зла. Мы не можем позволить, чтобы насилие, радикализм и нетерпимость победили. Мы обязаны совместными дейсвиями раскрыть и вырвать с корнем все факторы, которые становятся причинами таких радикальных проявлений», – подчеркнул президент Армении.
В ходе серии из семи террористических атак в Париже вечером 13 ноября, по последним данным, погибли более 150 человек. Также лишились жизни в общей сложности восемь боевиков. На семи из восьми убитых были «пояса шахидов». Четверо террористов были убиты в концертном зале театра «Батаклан», где были взяты в заложники более полутора тысяч человек, — три подорвали взрывчатку, один застрелен полицией, еще три погибли недалеко от стадиона, где проходил матч между сборными Франции и Германии, четвертый был убит на улице в восточной части Парижа.
Наибольшее количество людей – более ста, погибло в театре «Батаклан», где террористы устроили расстрел в ходе рок-концерта и захватили около 1500 заложников. По словам очевидцев, стрелявшие говорили на чистейшем французском без акцента, не носили масок и кричали, что происходящее – месть Франции за войну с террористами.