Հավանական է, որ Հայաստանի ու Ադրեբջանի նախագահներ ՍերժՍարգսյանի և ԻլհամԱլիևի հանդիպումը կայանա առաջիկա շաբաթների ընթացքում` դեկտեմբերի սկզբին: Այս մասին նոյեմբերի 18-ին ՀՀԿ ԳՄ նիստի ավարտից հետո լրագրողներին ասել է ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդներ Իլհամ Ալիևի ու Սերժ Սարգսյանի վերջին հանդիպումը 2014-ի հոկտեմբերի 27-ին էր՝ Փարիզում:
«Հավանական եմ համարում, որ նախագահներ Սարգսյանի և Ալիևի հանդիպումը կլինի առաջիկա շաբաթների ընթացքում` դեկտեմբերի սկզբին: Թե որ օրը և որտեղ տեղի կունենա այդ հանդիպումը, նախագահի աշխատակազմը կհայտնի սահմանված կարգով», – ասել է Շարմազանովը, հաղորդում է Sputnik Արմենիան:
Հոկտեմբերի 26-28-ին տարածաշրջան կատարած այցի արդյունքում Մինսկի խմբի համանախագահները համատեղ հայտարարություն էին տարածել, որտեղ ասված էր, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները հաստատել են մինչև տարեվերջ բարձր մակարդակի հանդիպում անցկացնելու պատրաստակամությունը:

The Armenian and Azerbaijani Presidents are likely to meet in early December, the deputy speaker of parliament said Wednesday, November 18.
Armenian President Serzh Sargsyan and his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev last met on October 27, 2014, in Paris.
“I think the meeting between the Presidents is likely to take place within coming weeks,” Eduard Sharmazanov told reporters. “The President’s office will provide further details on the exact date and venue of the meeting.”
Following a visit to the South Caucasus region on October 26-28, the OSCE Minsk Group Co-chairs issued a statement, claiming the Armenian and Azerbaijani leaders have expressed a wish to meet by the end of the year.