ՀՀ Կառավարությունը նոյմբերի 26-ի նիստում համաձայնություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Նորվեգիայի Թագավորության կառավարության միջև վիզաների տրամադրումը դյուրացնելու մասին» համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:
Համաձայնագրի նպատակն է դյուրացնել վիզաների տրամադրումը Հայաստանի քաղաքացիներին 180 օրվա յուրաքանչյուր ժամանակահատվածի ընթացքում 90 օրվանից ոչ ավելի ժամանակահատվածով՝ որոշակի նպատակով գտնվելու համար:
Նոյեմբերի 25-ից ուժի մեջ է մտել Հայաստանի ու Բրազիլիայի միջև վիզային ռեժիմի վերացման համաձայնագիրը:
Երկու երկրների քաղաքացիներն ազատվում են վիզա ձեռք բերելու անհրաժեշտությունից, եթե գտնվելու են երկրում ոչ ավել, քան 90 օր: Ժամկետը կարող է երկարացվել ևս 90 օրով, եթե երկրում գտնվելու ընդհանուր տևողությունը տարվա ընթացքում 180 օրը չի գերազանցում:

The government of Armenia will sign an agreement to lift visa requirements with Norway.
The deal aims to facilitate the visa issuance to Armenian citizens, enabling them to stay in Norway for no more than 90 days in any consecutive 180 days.
An agreement on abolition of visa regime between Armenia and Brazil came into force Wednesday, November 25.
From now on, citizens of both countries are exempt from visa requirements for entry and exit, transit connections and a stay on the territories of the two countries for up to 90 days.
The period may be extended for another 90 days on condition that the total period of stay in the country would not exceed 180 days over 12 months.