Հայաստանը դատապարտում է Անկարայում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել: «Մենք դատապարտում ենք Անկարայի ահաբեկչությունը և ցավակցում ենք զոհերի հարազատներին»,-ասվում է Տիգրան Բալայանի հայտարարության մեջ:
Փետրվարի 17-ին Անկարայում հզոր պայթյունի հետևանքով առնվազն 28 մարդ է զոհվել, վիրավորվել է 61-ը: Պայթյունը տեղի է ունեցել Անկարայի կենտրոնում` խորհրդարանի, գլխավոր շտաբի և զինվորականների հանրակացարանի հարևանությամբ: Ահաբեկչությանը հիմնականում զոհ են գնացել զինծառայողները, սակայն տուժել են նաև Անկարայի բնակիչները, որոնք եղել են դեպքի վայրում: 28 զոհվածներից 27-ը զինվորական են, հիմնականում ռազմական օդաչուներ:
Փետրվարի 17-ին Անկարայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունից 2 ժամ անց Թուրքիան ավիացիոն գործողություն է իրականացրել Իրաքի քրդերի դեմ, որը տևել է մեկ ժամ: Թուրքիայի ռազմա-օդային ուժերն ավիահարվածներ են հասցրել Թուրքիայում արգելված Քրդական աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) դիրքերին Հյուսիսային Իրաքում:

Armenia condemns the car bombing in the Turkish capital, Ankara, that left at least 28 people dead and 61 injured, a spokesperson for Armenia’s Foreign Ministry tweeted Thursday, February 18.
“We condemn the Ankara terror attack and extend condolences to relatives of victims,” Tigran Balayan said. A vehicle full of explosives was detonated as military buses were passing by.
The blast happened in an area close to parliament and Turkey's military headquarters.
Turkey on Thursday blamed Kurdish militants for a car bombing targeting a military convoy in Ankara that left 28 people dead, in an attack likely to further increase tensions in neighboring Syria, AFP reports.
Prime Minister Ahmet Davutoglu said the Ankara attack was carried out by operatives of the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) in cooperation with the Syrian Kurdish People's Protection Units (YPG).
But the head of the Syrian Kurdish Democratic Union Party on Thursday denied Turkish allegations that the group was involved in the bombing.