Նախագահական նստավայրում փետրվարի 24-ին Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունները քաղաքական գործակցության մասին համաձայնգիր են ստորագրել:
ՀՀԿ կողմից այն ստորագրել է կուսակցության նախագահի տեղակալ Արմեն Աշոտյանը, ՀՅԴ կողմից՝ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը:
Վերջինս հայտնել է նաև, թե ովքեր են զբաղեցնելու ՀՅԴ-ին հատկացվելիք պաշտոնները: էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը կզբաղեցնի Արծվիկ Մինասյանը, տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի` Դավիթ Լոքյանը, կրթության և գիտության նախարարի` Լևոն Մկրտչյանը, Շիրակի մարզպետ կնշանակվի Հովսեփ Սիմոնյանը, իսկ Գագիկ Գյոզալյանը՝ Արագածոտնի մարզպետ, գրում է «Երկիր»-ը:
Փետրվարի 11-ին Ռուստամյանը տեղեկացրել է, որ ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն առաջիկայում հուշագիր կստորագրեն՝ ամրագրելով գործակության շրջանակը և առաջիկա ծրագրային քայլերը։ Նա նաև հաստատել է, որ ՀՅԴ-ն կստանձնի երեք նախարարության ղեկավարումը՝ կրթության և գիտության, էկոնոմիկայի ու տարածքային կառավարման։

President Serzh Sargsyan on Wednesday, February 24 invited the Armenian Revolutionary Federation, or Dashnaktsutyun, to join his government in a power-sharing deal.
Dashnaktsutyun took three ministerial posts and appointed two regional governors, according to the memorandum signed with Sargsyan's ruling Republican Party.
"The agreement marks the beginning of a long-term political cooperation based on common values and joint goals and action plans," the Republican Party Deputy Chairman Armen Ashotyan told reporters.
In a decree signed by Sargsyan, Dashnaktsutyun's Avik Minasyan was appointed Economy Minister. Davit Lokyan and Levon Mkrtchyan were named Ministers of education and of Local Administration, respectively.