Ապրիլի 3-ին՝ ժամը 06:00-ից սկսած, առաջնային գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը հրթիռահրետանային միջոցների և զրահատեխնիկայի կիրառմաբ շարունակել է ագրեսիվ ռազմական գործողությունների վարումը:
ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանին տիրող իրավիճակի մասին տեղեկություններ ստանալու նպատակով PanARMENIAN.Net ը ապրիլի 3-ին կապվել է Տավուշի սահմանամերձ մի շարք գյուղերի և քաղաքների ղեկավարների հետ և գիշերվա իրադարձությունների մասին իմացել հետևյալը.
Ոսկեվանի ուղղությամբ չեն կրակել, խաղաղ է եղել:
Ոսկեպարի ուղղությամբ կրակոցներ չեն եղել:
Բերդում և մոտակա գյուղերում հանգիստ է եղել:
Նոյեմբերյանում նույնպես հանգիստ էր, չեն կրակել:
Ներքին Կարմիր աղբյուրյուրում ևս հանգիստ է եղել:
Պառավաքարում կրակոցներ չեն եղել, խաղաղ էր:
Այգեպարում էլ է հանգիստ եղել:
Հրթիռահրետակոծության հետևանքով սպանվել է 2004-ին ծնված Վաղինակ Գրիգորյանը, ևս 2 երեխա վիրավորվել է: Ադրբեջանական զինուժը Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ ԲՄ-21 («Գրադ») կայանք է օգտագործել: Հակական կողմն ունի 18 զոհ և մոտ 35 վիրավոր, տեղեկացրել է նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Լևոնարխ բնակավայրի մատույցներում ՊԲ հատուկ նշանակության ստորաբաժանման կողմից հայտնաբերվել և ոչնչացվել է հակառակորդի դիվերսիոն հետախուզական խումբ, որի անդամների մի մասը, թողնելով դիակներ` նահանջել են: Ավելի ուշ Բաքվի ՊՆ-ն ընդունել է, որ մարտերում զոհվել է 12 զինծառայող: Ադրբեջանական կողմը նաև ընդունել է մեկ Մի-24 ուղղաթիռի և մեկ տանկի ոչնչացման փաստը:
Կարդացեք նաև՝ ՊԲ-ն հետ է վերցրել Թալիշի ուղղությամբ կորցրած հենակետը. Հայկական կողմը երկու վիրավոր ունի

Starting at 6 am on Sunday, April 3, Azeri armed forces have been conducting aggressive military actions in the southern direction of the line of contact, using rockets and artillery, as well as armored fighting vehicles.
PanARMENIAN.Net got in touch with the heads of a number of border towns and villages in Tavush province to inquire about the situation at the Armenian-Azeri border. As the news agency was told, no overnight shelling was reported in Voskevan, Voskepar, Berd, Noyemberyan, Nerkin Karmiraghbyur, Paravakar and Aygepar with the situation remaining calm.
Earlier, the Nagorno Karabakh special forces identified an Azerbaijani subversive group near the Levonarkh settlement and threw the saboteurs back to their positions.
As many as 18 Karabakh servicemen were killed and 35 were wounded in the course of military operations with Azerbaijani army on April 1-2, Armenian President Serzh Sargsyan said at a Security Council meeting.
Starting at 6:00 am, on April 3, the Azerbaijani armed forces have been conducting aggressive military actions in the southern direction of the line of contact, using rockets and artillery, as well as armored fighting vehicles.