Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 38 միջադեպ:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։ Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից` կիրառվել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց): Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ):

В ночь на 25 апреля на армяно-азербайджанской государственной границе зафиксировано 38 нарушений соглашений о прекращении огня.
Азербайджанская сторона продолжала беспорядочные обстрелы армянских передовых позиций из стрелкового и снайперского оружия различных калибров, были использованы и гранатометы типа РПГ-7, говорится в сообщении пресс-службы министерства обороны Армении.
По оперативной информации министерства обороны Нагорного Карабаха в ночь на 25 апреля азербайджанская сторона нарушила соглашение о перемирии более, чем 120 раз вдоль всего периметра линии противостояния войск. Были использованы минометы калибров 60-мм и 82-мм, ЗУ-23-2 (11 снарядов). В северо-восточном (Мартакерт) направлении противник применил противотаноковую ракету SPIKE.
Передовые подразделения Армении и Нагорного Карабаха, проявляя выдержку и понимание ситуации, предпринимают ответные действия только в случае крайней необходимости и уверенно контролируют ситуацию, подавляя активность противника, говорится в сообщении МО Армении.